Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita
Aktualita

Buď připravený na Běhej lesy a sportuj lépe

Trénink, odhodlání, chuť závodit. To všechno patří k účastníkům seriálu Běhej lesy. Stejně jako správná výživa, která má významný podíl na tvém výkonu. Ovlivňuje totiž, jak se budeš cítit na startu, na trati i po doběhu nebo druhý den v práci. Spolehni se i letos na Enervit, který je opět hlavním výživovým partnerem seriálu, a sportuj lépe!

Správná výživa tě dokonale připraví na sport

Třeba tím, že vyřeší palčivý problém, co jíst před startem, aby to žaludek dal, cítil ses sytý a měl energii na závod. To všechno dokáže zajistit Enervit PRE Sport, energetické želé, které navíc aktivuje tvé energetické systémy a zvýší využití tuků jako zdroje energie. Proč je vhodné a čemu se před sportem vyvarovat, najdeš v článcích zde a zde.

Správná výživa ti dodá energii na trati

Každý vytrvalec čerpá energii ze sacharidů. Těch ale máme v těle jen omezené množství, a tak je třeba s nimi šetřit. Jako nejvhodnější způsob se jeví průběžné dodávání energie prostřednictvím kvalitní sportovní výživy, která nabízí bezproblémovou vstřebatelnost a maximální využitelnost. Nezatížíš tak svůj organizmus a dodáš mu jen to, co při běhu skutečně potřebuje. Třeba prostřednictvím energetických tablet, gelů, koncentrátů nebo tyčinek od Enervitu. Je na tobě, jakou formu si vybereš. Na iontový nápoj bys měl ale myslet vždy. Jak tělo funguje při sportu se dočteš zde.
 

Se správnou výživou regeneraci skutečně pocítíš

Proběhneš cílem, a co dál? Chceš fungovat. Věnovat se rodině, mít sílu na práci, energii na další sport. Proto je pro tebe důležitá kvalitní regenerace. O tu se hlásí vyčerpaný organizmus, který chtě nechtě při závodě trpěl. Potřebuje se dostat zpět do stavu, kdy je mu dobře, musí opravit poškozená svalová vlákna, doplnit ztracenou energii, vypocené minerální látky. Nabídni mu regenerační nápoj Enervit Recovery Drink (dříve R2 Sport) do 30 minut po výkonu a uvidíš, že příště už bez něj na závod neodjedeš. Co se v těle děje po sportu a proč je regenerace tak důležitá se dozvíš zde a zde.
 

Špičkovou sportovní výživu Enervit seženeš v červeném stánku přímo na závodech Běhej lesy, nebo si nakup vše potřebné na e-shopu Enervitu, specialisty na výživu pro vytrvalce. A pozor, registrovaní zákazníci mají u nás slevu ;-)