Tuhle otázku slýcháme často a nejspíš je motivovaná ekonomickou stránkou věci, tedy faktem že samotná voda je levnější než iontový nápoj. My se na problém ale podíváme ze sportovní stránky věci, nabídneme také pohled fyziologický a nakonec přidáme i ten ekonomický aspekt. Uvidíte, že představa o levnější šťávě můžu být jen mýtus, nehledě na přínosy iontového nápoje pro váš sportovní výkon.
Ve formě glykogenu je v těle uložena sacharidová zásoba energie. Podle místa uložení glykogenu v těle se bavíme o jaterním nebo o svalovém glykogenu, přičemž každý slouží k trochu jiné potřebě organizmu. Mít glykogenu co nejvíc a zároveň ho během sportu šetřit, to jsou dva hlavní úkoly pro každého vytrvalce.
Možná už víte, že konzumaci jakýchkoli sladkostí v době 2 hodin před sportem striktně odmítáme. Není to otázka naší životní filozofie, ale odpověď na otázku fyziologie. Víte, co se v těle děje po konzumaci čehokoli sladkého s vysokým glykemickým indexem? Nabízíme vám odpověď.
Chcete se dozvědět vše podstatné během 2 minut a nemuset číst? Natočili jsme pro vás videa o tom, co ne/jíst před sportem, jak a čím doplňovat energii během výkonu, proč využít iontový nápoj a jak správně ho ředit i co je potřeba ke kvalitní regeneraci, která zvýší vaši výkonnost. Dnes nabízíme další z videí o tom, jak na regeneraci, aby se vám sportovalo lépe.
Často se nás ptáte, jestli je Enervit PRE Sport potřeba i před lehčím tréninkem, kdy intenzita a doba trvání vašeho výkonu není menší než v případě závodu nebo náročného tréninku. Odpovíme z pohledu fyziologie organizmu při sportovním výkonu, jak je pro nás typické.
Chcete se dozvědět vše podstatné během 2 minut a nemuset číst? Natočili jsme pro vás videa o tom, co ne/jíst před sportem, jak a čím doplňovat energii během výkonu, proč využít iontový nápoj a jak správně ho ředit i co je potřeba ke kvalitní regeneraci, která zvýší vaši výkonnost. Dnes nabízíme další z videí o tom, jak funguje tělo během sportu.
Uvědomit si význam těchto termínů je pro vytrvalce velmi důležité. Osmolarita udává, kolik je v litru vody osmoticky aktivních částic, což jsou v případě sportu dobře známé látky obsažené například v iontovém nápoji – tedy sacharidy a ionty protikřečových minerálů. Osmolalita udává to samé, jen vztaženo na 1 kilogram tekutiny, v níž je iontový nápoj rozpuštěný. A protože sportovci si iontový nápoj míchají pouze do vody, u které platí, že 1 litr vody váží 1 kg, hodnoty osmolality jsou totožné s hodnotami osmolarity.
Chcete se dozvědět vše podstatné během 2 minut a nemuset číst? Natočili jsme pro vás videa o tom, co ne/jíst před sportem, jak a čím doplňovat energii během výkonu, proč využít iontový nápoj a jak správně ho ředit i co je potřeba ke kvalitní regeneraci, která zvýší vaši výkonnost. Dnes nabízíme další z videí - o pitném režimu a iontovém nápoji. Proč ho zvolit při sportu a jak ho ředit? To se dozvíte v našem krátkém videu.
Negativní energetická bilance je jeden z nejpalčivějších a současně i nejčastěji se vyskytujících problémů vytrvalostních sportovců. Problémem je především proto, že mnoho vytrvalců negativní energetickou bilanci dennodenně „zažívá“, aniž by si to uvědomovali. A přitom z negativní energetické bilance pramení mnoho neduhů zdravotních i výkonnostních, kterým kdybychom zabránili, tak naše výkonnost a celková vitalita by mohly být na mnohem vyšší úrovni.
Chcete se dozvědět vše podstatné během 2 minut a nemuset číst? Natočili jsme pro vás videa o tom, co ne/jíst před sportem, jak a čím doplňovat energii během výkonu, proč využít iontový nápoj a jak správně ho ředit i co je potřeba ke kvalitní regeneraci, která zvýší vaši výkonnost. Dnes nabízíme první z videí o tom, jak funguje tělo před sportem.