Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Výživové okénko
Přijďte na seminář, aby se vám sportovalo lépe

V rámci doprovodného programu Jizerské 50 se uskuteční zcela výjimečný seminář zaměřený na toaby se Vám SPORTOVALO LÉPE. Vstupné je ZDARMA, seminář se uskuteční ve čtvrtek 8. ledna v aule M Vysokoškolských kolejí v Liberci (ulice 17. listopadu). Těšíme se na Vaši účast i na to, že s sebou přivedete další posluchače.

Snad nejhorší je bagatelizace problémů

Rozhovor s MUDr. Martinem Smetanou, zástupcem primáře ortopedického oddělení Krajské nemocnice Liberec, lékařem české biatlonové reprezentace a garantem Enervit Teamu. Měli by sportovci o sebe více pečovat? Jaké jsou časté příčiny zranění? Co nám tedy výborný sportovec a lékař pro naše zdraví a sport doporučuje se více dozvíte v rozhovoru.

 

Sportovec by měl myslet především na sebe

Jaké sportování je pro sportovce nejlepší? Hraje výživa ve fyzioterapii nějakou roli? Odpovědi na tyto otázky nám poskytla v rozhovoru Mgr. Lucie Janečková, která je garantem Enervit Teamu v oblasti fyzioterapie. 

Jak to chodí v Norsku co se týče výživy, sportovce a tréninků?

Metodik běžeckého lyžování Jakub Opočenský nám poskytl rozhovor o přístupu ke sportu v Norsku v porovnání s Českou republikou. Jsou v přístupu sportovců a trenérů nějaké rozdíly? Je pro norské lyžaře důležitá správná strava nebo těžký trénink? Na tyto otázky najdete odpověd z přímých zkušeností Jakuba.  

Seminář pro zlepšení trénovanosti

Na základě zvýšeného zájmu o odborné semináře pro vytrvalostní sportovce pořádáme dnes další dnes již tradiční Enervit seminář o tréninku, výživě a Enervitu, a to s hostem Helenou Erbenovou mistryní světa v terénním i zimním triatlonu.

Enervit seminář ve Zlíně

Na dnešním Enervit semináři ve Zlíně vystoupil jako host i Filip Ospalý, nejlepší triatlonista ČR v roce 2013. 

 

Dnes se ve Zlíně uskutečnil další z řady Enervit seminářů konaných po celé ČR. Tematem byla především provázanost tréninku a závodění s výživou, a to jak sportovní, tak i obecnou. Důraz při našich seminářích klademe hlavně na praktičnost sdělovaných informací. Proto pevně věříme, že poznatky, které zde hojný počet účastníků získal, převede každý úspěšně i do své sportovní praxe. O tu se s posluchači podělil i Filip Ospalý, nejlepší český triatlonista a garant Enervit teamu.

 

Další seminář se uskuteční hned zítra 11. června v Praze, kde hostem bude MUDr. Karel martínek z Casri, zakladatel projektu Cyklotrenink.com.

Výživový seminář Praha - Vestec

Zájem o výživový semináře stoupá. Další se koná v Praze ve Vestci ve středu 11.6. v 16:45 hodin.

 

Více informací naleznete v aktualitě. 

Enervity podle toho, na co se cítíte

ENERVIT nabízí revoluční řešení dostatku energie pro celý závod každému z vás, nezávisle na tom, jak dlouho budete na trati.

 

Někdo absolvuje svůj závod za 2 nebo 2,5 hodiny, jinému na to stačí 90 minut. Každý jsme přeci na jiném stupni výkonnosti a cítíme se tak i na jiný výsledný čas. Protože není optimální doporučovat všem stejný balíček, vytvořili jsme 10 cenově zvýhodněných ENERVIT balíčků odstupňovaných podle délky trvání závodu od 90 minut až do 6 hodin. Každý si tak může vybrat ENERVITy, jejichž dávkování odpovídá předpokládanému výslednému času závodu.

 

A v čem je kouzlo ENERVIT balíčků?

Víte, kde se ztrácí až 70% vašich fyzických sil?

Jestliže chcete zvýšit svoji výkonnost, připravili jsme pro vás jedinečný seminář, kde získáte KHOW-HOW, co dělat před, během a po vašem tréninku nebo závodu. 

Rada číslo 4: dbejte na dostatek energie

Vytrvalostní sporty jsou energeticky velmi náročné a v mnoha případech vyvolávají u sportovců negativní energetickou bilanci, tedy stav, kdy jedinec více energie vydá než přijme. Tento stav pak může mít značně negativní vliv na sportovní výkonnost – roste únava, snižuje se vitalita a aktivita během dne, ubývá svalová hmota, klesá výkonnost a prodliužuje se doba regenerace. Jestliže dlouhodobě nemáte dostatečný příjem energie, může mít trénink zcela opačný efekt, než který mu přisuzujete a který Vás ve skutečnosti svojí vysokou energetickou náročností sráží níže a níže. Tomuto stavu můžete jednoduše předcházet i tím, že díky naší kalkulačce Energetická bilnace budete mít svůj výdej a příjem energie pod kontrolou. A v zajímavostech si můžete přečíst jednoduchý návod, jak lze příjmem energie během výkonu tyto negativní vlivy snížit.