Aktuality
Aktuality
20/10
ROZHOVOR: Kajakář Vít Přindiš hodnotí MS i sezonu, vládne spokojenost

I z mistrovství světa přivezl medaili, byť ta individuální mu tentokrát unikla. Proto může Vít Přindiš hodnotit vrchol i celou sezonu kladně. „Jsem rád, že jsem dokázal navázat na úspěchy z posledních let a znovu potvrdil pozici jednoho z TOP kajakářů světa,“ těší člena Enervit Teamu, který kromě stříbra z MS letos vybojoval i zlato na mistrovství Evropy, vítězství v Českém poháru nebo bronz v celkovém pořadí Světového poháru.

17/10
Miloš Nykodým na MS v orientačním běhu: se zlomeným palcem ke 4. místu

Tři týdny před vrcholem sezony přišla krutá zpráva: máš zlomený palec, léčba běžně zabere 5-7 týdnů. Miloš Nykodým ale věřil, že o mistrovství světa v orientačním běhu ani letos nepřijde. Dal se dohromady tak, aby mohl absolvovat aspoň některé závody a doběhl si pro 15. místo v jednotlivcích a 4. místo se štafetou. O tom, jak náročné to bylo, vypráví člen Enervit Teamu v našem rozhovoru.

14/10
Další přednáška o sportovní výživě proběhne na Cyklo Kongresu

V pražském tréninkovém centru na Třebešíně budete mít možnost poslechnout si další naši přednášku o sportovní výživě a růstu výkonnosti u vytrvalců. Od pátku 18. do neděle 20. 10. tam proběhne Cyklo Kongres se zajímavým programem včetně naší sobotní přednášky.

10/10
Radek Jaroš na vrcholu Kilimandžára zkompletoval Korunu světa

Podle Bassova seznamu má hotovo. Sedm nejvyšších vrcholů sedmi kontinentů Radek Jaroš zdolal, když na začátku října stanul na vrcholu afrického Kilimandžára. Sám chce ale Korunu světa zkompletovat i podle druhého seznamu, který zahrnuje také nejvyšší horu Oceánie. A do Afriky se člen Enervit Teamu plánuje letos ještě jednou vrátit. Aby si ji užil i jinak, což je jedním z důležitých znaků jeho projektu, který oficiálně zahájil v roce 2016. O své zatím poslední cestě, na které nechyběl ani Enervit, vypráví v našem rozhovoru.

4/10
Vít Pavlišta má první titul z Běchovic a je mistrem ČR v běhu na 10 km

Dvanáctkrát na legendárním závodě startoval, několikrát patřil k hlavním favoritům, ale titul mistra republiky v běhu na 10 km ze slavných Běchovic vybojoval až letos. Vít Pavlišta tak ozdobil premiérovým titulem úspěšnou sezonu, ve které už jeden mistrovský titul získal a další medaile posbíral. Navíc člena Enervit Teamu čeká ještě jeden velký závod – mistrovství světa v horském maratonu.

29/9
Triatlonista Jan Šneberger má další medaili z MČR a sezonu hodnotí jako úspěšnou

Čtvrtý start na mistrovství České republiky a třetí medaile. Tentokrát stříbrná a z dlouhého duatlonu. Jan Šneberger na konci domácí sezony absolvoval závod bez plavání, to ho ale už brzy zase čeká – na mistrovství světa v terénním triatlonu na Havaji. Právě tam člen Enervit Teamu zakončí sezonu, kterou zdobí medaile i osobní rekord v Ironmanu.

26/9
Tomáš Řenč stříbrný na triatlonovém ME: „Je to můj největší úspěch!“

Po českém rekordu na ironmanské trati (více zde) se Tomáš Řenč opět ukázal v parádním světle ve světě dlouhého triatlonu. Na mistrovství Evropy v Almere vybojoval člen Enervit Teamu stříbro a přidal tak další velký úspěch ve velmi vydařené sezoně, kterou v rozhovoru označuje za zatím nejúspěšnější.

16/9
Iontový nápoj Enervit Isotonic Drink uspěl v testu časopisu Běhej.com

Jaký ionťák je nejlepší? Odpověď se rozhodla během léta najít redakce běžeckého časopisu Běhej.com, která otestovala 20 iontových nápojů různých výrobců. Mezi nimi i náš Enervit Isotonic Drink, který dosáhl na nejlepší možné hodnocení – pět hvězdiček z pěti.

12/9
Slavíme den vytrvalosti: slevou i soutěží

Není pro vytrvalce významnějšího dne v historii než 12. září. Tohoto dne se před 2509 lety uskutečnila bitva s významnými historickými důsledky pro dnešní vytrvalce - bitva u Marathonu. Zvítězili v ní Řekové, kteří porazili více než dvojnásobnou přesilu dobyvačných Peršanů. Úspěch to byl významný, a tak se řecký voják Feidippidés rozběhl, aby tuto událost co nejdříve předal v Athénách. Běžel více než 42 kilometrů, což po náročné bitvě byla pro vojáka nepřekonatelná dávka vyčerpání, a tak se slovy "Zvítězili jsme" zemřel.

29/8
Tomáš Řenč zajel nový český rekord na ironmanské trati!

Na závod série Ironman do švédského Kalmaru vyrazil Tomáš Řenč s jasným cílem – vybojovat nominaci mezi profesionály na mistrovství světa na Havaji. To se nakonec členovi Enervit Teamu nepodařilo, i když dosáhl svého osobního maxima 7:54:07 a kromě prolomení osmihodinové hranice si připsal i český rekord!